.
 

Köşe Yazarları
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
hakan zat köşe yazıları, adım bağdagül, bağdagül gülen chp başakşehir kadın kolları başkanı, chp başakşehir ilçe başkanlığı, chp başakşehir,zerparola köşe yazıları,

ADIM BAĞDAGÜL

Hakan Zat Köşe Yazısı

29 Ekim bayram kutlaması için Bahçeşehir'i seçtim. Hem belediyenin organizasyon kalitesini yerinde incelemek, hem Bahçeşehir halkının sivil iradesine eşlik etmek, hem de Cumhuriyet konserini canlı izlemek istedim.
Görevimiz gazetecilik, sorumluluğumuz doğru habercilik. Bayram sevinci özel ve güzeldi. Belediye elinden geldiğince titizlik gösterdi. Her ne kadar Bahçeşehir e Atatürk posteri asmak ve bayraklama yapmak konusunda eksikler olsa da genelde iyi niyet hakimdi.

CUMHURİYET BAYRAMINA ÖZEL KONSER 
Bahçeşehir Musiki Derneği'nin Cumhuriyet konseri için Başakşehir Belediyesi'ne yakın durmasını eleştirenler vardı. Önce dernek başkanıyla, sonra şef Cengizhan hocayla, ardından koro grubuyla tek tek görüşme yaptık. Canlı yayında düşüncelerini aldık. Sanatın ve sanatçının duygusu bizden başkaydı. Onlar siyasete uzaktı ve tek düşünceleri müziğin evrensel değerlerine sahip çıkmaktı.
Şık bir akşamdı.

AH BE DOSTUM
Konser öncesi fuaye alanında CHP Kadın Kolları Başkanı Bağdagül Gülen ve değerli eşi ile karşılaştım, selamlaştım. CHP'nin Başakşehir korteji hakkında durum bilgisi aldım. Başkan, aynı zamanda meclis üyesiydi. Orada bulunması bürokrasi gereğiydi. Protokol bölümündeki yerini aldı ve konseri takip etmeye başladı. Sonradan öğrendim ki, koro içinde aile mensupları, akrabaları, tanıdıkları varmış. Keyifli şarkılara eşlik etti, bayram coşkusunu kana kana hissetti.

VAY CANINA
Konserin finali 10. Yıl Marşı ve Gençlik Marşı ile geldi. Protokol tribünü başta olmak üzere tüm konuklar ayağa kalktı, coşku ortaklaştı. Ortaya konan tablo gayet samimi ve doğaldı. Canlı yayın sırasında salonu köşe bucak ekrana taşırken Bağdagül başkan da çerçeveye yansıdı. Yayın Hakan Zat facebook sayfasında paylaşıldı. Kıyamet başladı. Tepki verenler, gerilenler, konuyu farklı mecralara çekmek isteyenler iştahlandı.

ADIM BAĞDAGÜL
Söz konusu yayın değişik platformlarda, ağdalı bakış ve tavırlarla sergilenmeye başlayınca, hikayenin rengi farklılaştı.
Olayın mutfak tarafı şahsıma ait olduğu için fikirlerimi açıklamak zorunluluk halini aldı;
"29 Ekim kutlaması Akp Başakşehir ilçe başkanlığının değil, Başakşehir Belediyesi'nin organizasyonuydu. Bağdagül Gülen meclis üyesi sıfatıyla nasıl belediye meclisi oturumlarına katılıyorsa, belediyenin tüm programlarına dahil olması bir o kadar normaldi. Konseri takip etmesi 25 yıllık Bahçeşehir sakini olarak hakkı, meclis üyesi olarak mesuliyetiydi.
-Yaptığım yayın üzerinden polemik geliştiren arkadaşlara tavsiyem Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediyesi'ni nasıl kazandığını öğrenmeleridir. Sayın İmamoğlu 2014 yılında CHP Beylikdüzü belediye başkan adaylığı sürecinde, tek rakibi olan Akp'li Yusuf Uzun'un düzenlediği toplantıların çoğuna iştirak etti. Rakibin motivasyonunu bozdu, sert siyaset hamlelerini önledi.
Son söz;
Chp, basit, ucuz, vasat konulara alet edilmemelidir. Kişisel hırslar frenlenmeli, kaliteli üretimlere yönelinmelidir.
Yaşanan olay son derece niteliksiz bir saldırı boyutuna evrilmiştir.
Bu tür acemi atakların karşısında adım Bağdagül Gülen'dir.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
SOĞUK HAVALARA ...
TECRİT İNSANLIK...
ŞELALE’DE GİZLİ...
DEVRİMCİ BOYUN ...
(Miracın Kutlu ...
EPİLEPSİ FARKIN...
KENT ASALAKLARI
TÜRK DİLİNE AÇI...
VARLIK OLMAK Hİ...
Tümü
SON HABERLER
FENERBAHÇE KONG...
TÜRK DİL BAYRAM...
ANNELER
START-UP OLARAK...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional