.
 

Kültür - Sanat
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
BEYLİKDÜZÜ HEYKEL SEMPOZYUMU,HEYKELTRAŞ,BEYLİKDÜZÜ AÇIKHAVA HEYKEL

ÖZGÜN TASARIM TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU

Beylikdüzü Belediyesi’nin ilkini geçen sene gerçekleştirdiği Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu’nun ikincisi 18 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında 7’si Türk 5’i yabancı olmak üzere 12 sanatçının katılımıyla yapılacak. 2014 yılında düzenlenen festivalde yaratılan heykeller, Beylikdüzü’nün Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nı süslerken, ortaya çıkacak yeni heykeller ise Beylikdüzü’nde kurulacak açık hava müzesinde sergilenerek, ilçeye estetik katmaya devam edecek.
Sanatı sosyal yaşama yayan ve kent estetiği için sürekli hamleler yapan Beylikdüzü Belediyesi, alışılagelmişin dışında bir vizyonla hareket ederek Beylikdüzü’ne çağ atlatacak projeleri sadece kendi ekibiyle değil; öğrenci, akademisyen, sanatçı, mimar ve heykeltraş gibi her mesleki alandan kişilerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak tasarlıyor.

Nitekim bunun en somut örneği olan 2. Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu da ilçeyi değer katacak eserleri geçen sene olduğu gibi bu sene de Beylikdüzü halkının göz zevki için buluşturacak.  Her yıl yapılacak sempozyumda ortaya çıkacak heykeller, Beylikdüzü’ne kazandırılacak açık hava müzesinde sergilenecek.
 
Sanatçılar Özgürce Tasarlayacak
 
Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Beylikdüzü Taş Heykel Sempozyumu 18 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında Beylikdüzü’nde açık bir alanda gerçekleştirilecek. Sempozyuma katılacak olan sanatçıların üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin heykel bölümünden mezun olması ya da heykel alanında nitelikli bir geçmişe sahip olmaları gerekiyor.

Sempozyuma 5 Türk, 5 yabancı olmak üzere toplamda 10 sanatçı katılacak. Taşla büyülü bir yolculuğa çıkacak sanatçılar, yontu malzemesi olarak mermer kullanacak. Beylikdüzü Belediyesi sanatçının istediği ölçülerde kesilmiş toplam 3m³’ügeçmeyen mermer blok veya bloklar temin edecek. Sempozyumun belirli bir teması olmayacak, sanatçılar özgür bir şekilde kendi hayal güçlerini konuşturacak.
 
Son Başvuru 20 Temmuz 2015
 
Yeteneğine güvenen heykeltraşlar ya da bu alanda yeterli deneyime sahip olanlar için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2015 Pazartesi. Başvurular (heykelsempozyumu2015@beylikduzu.bel.tr) sadece e-posta yoluyla yapılacak. Beylikdüzü Belediyesi tüm sanatçıların ve görevlendirdiği asistanların kaza sigortalarını 18 Eylül 2015-18 Ekim 2015 tarihlerini kapsayacak şekilde yaptıracak. Detaylı bilgi için 444 09 39 NO’lu telefonu aranabilir. Şartname ve başvuru belgeleriyle ilgili detaylı bilgilere belirtilen linkten ulaşılabilir: http://www.beylikduzu.bel.tr/c/ho.asp?id=59030
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
ISTANBUL DEVLET...
RED BULL MÜZİK ...
MEF İLE DEF SAN...
KREDİ (2 perde-...
SERTAB'IN MÜZİK...
DERİN TUTKU AIR
SANATÇI VE ZAMA...
34.İSTANBUL FİL...
ROMEO - JULİET ...
Tümü
SON HABERLER
ISTANBUL DEVLET...
MEF İLE DEF SAN...
RED BULL MÜZİK ...
İSTANBUL MÜZİK ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional