Yazdır  
IRISH KLASİĞİ
Akbatı Restaurantlar Meydanı'nda çılgın İrlanda rüzgarı.
Dünya çapında geleneği ve talebi olan Irısh pub efsanesinin komşu mekanı.
İşletmenin sahipleri Umut Baykula ve Güney Durul.

antidepressants citalopram and alcohol

alcohol and antidepressants liver
Enerjik tasarımı, şık mobilyaları, hoş dizaynı, göz okşayan barı, ve keyifli ambiyansı özgün Irish pub çizgisini doya doya yaşatıyor.
Her detaya önem gösterilmiş. Konsept kendi içinde anlamsal bütünlük ifade ediyor.
Fransız Sokağı'na renk getiren cici mekanın işletmecilerinden Umut Baykula ile bir araya geldik.
Belfast Irısh Pub projesinin ayrıntılarını tek tek öğrendik.
 
SANAT İNCELİĞİNDE
Belfast Irsh Pub kuruluşu 1997 yılına dayanıyor. Projenin yaratıcısı Süleyman Şekerkıran. Spor Akademisi mezunu.
Dünyayı gezmiş, değişik tarzlardan ve uygulamalardan etkileşim almış, bira ve pub kültürü kulvarında son derece deneyimli bir profesyonel.
Moda semtinde başlayan başarı yolculuğu dördüncü şube ile Koza Mahallesi'ne taşınmış durumda.
Avrupa yakasının ilk Belfast Irish Pub noktası.
Amerika'da, İrlanda'da ya da dünyanın herhangi bir ülkesinde gidilen Irish pub nasılsa, burası da aynı formatta.
İç detaylarda ahşap kullanımı ağırlıkta. Büyük ölçekli ahşap bar, renkli görseller, ahşap sandalyeler, çok yüksek olmayan müzik, sohbete alan açan ses dengesi, hissedilen özellikler.
 
KİTAP-BİRA ZAMANI
Belfast Irish Pub müşterileri elit grubu temsil ediyor. Bir elinde kitabı, diğer elinde birası burada uzun zaman geçiren insanlar var. İngiliz, Danimarka'lı ve Hollanda'lı konuklar yoğun ve herkes halinden çok memnun.
Fuar için İstanbul'a gelen yabancı iş adamları, Bahçeşehir ve çevresindeki okullarda görev yapan yabancı öğretmenler, bölgeye alışveriş için gelip gözüne çarpan gezginler, yabancı şirketlerde yöneticilik yapan Avrupa'lılar müdavim grubundan. İrlanda'ya özgü siyah bir bira türü olan Guinness, yine İrlanda mucizesi Kilkenny en favori biralar. Önce tadım, tanışma, deneme, sonra gelen geri dönüşlere göre bira tercihi belirleme işin usulü.
 
112 ÇEŞİT BİRA
Ale, yani üst köpük mayasından mayalanmış, meyvemsi geniş lezzetli bira, lager, yani üretimde iki kez fermantasyon geçiren bira, dark, yani arpadan elde edilen maltın daha fazla kavrulmasıyla elde edilen bira ve wise bira kategorilerinden toplam 112 çeşit bira arasından seçim yapabiliyorsunuz. Weihenstephan bambaşka bir ekol. Bira yanında fish and chips, patates tabağı, sosis tabağı, hamburger, cheeseburger, mini burger tabağı, sea food kalamar ve karides, turşu kızartma, soğan halka ve bira tabağı müthiş uyumlu. Biranın yanı sıra viski, şarap, votka, cin çeşitleri çok zengin. Türkçe müzik çalmıyor. Elton John ya da George Michael gibi 20'li yaşlardan 70'li yaşlara kadar tüm sevgilere dokunabilen sanatçıların unutulmaz şarkıları dinlenebiliyor. Üst kat, balkonu, rahatlığı ve neşeli ortamıyla arkadaş grupları için çok uygun.

Belfast Irish Pub hafta içi 01.00, hafta sonu ise 02.00'ye kadar açık. 
0212.801.31.92
Koza Mahallesi, 1655 Sokak, 2/F K Blok, No.117-Esenyurt