Yazdır  
"KİVA BOMONTİ" ANADOLU LEZZETLERİ
Kiva Bomonti
Anadolu’nun binlerce yıllık yöresel yemeklerini özüne sadık kalarak misafirleriyle buluşturan Kiva, öğle saatlerinde Anadolu’ya özgü ev yemekleri sunumuna başladı.

  

Şef Deniz Şahin’in reçeteleriyle hazırlanan iddialı öğlen menüsü; Anadolu’nun her yöresindeki lezzetlerle çorbadan salataya, tencere yemeklerinden zeytinyağlı ve tatlıya kadar doyurucu bir öğün için misafirlerini bekliyor.

Kiva Bomonti’nin, mevsiminde sebze ve meyveleri anne yemeği tadıyla misafirleriyle buluşturduğu öğle yemeği menüsü, açık büfe olarak sunuluyor. Menüde mercimekten tutamaç çorbasına, karalahanadan tarhana, bulgur ve yaylaya kadar hem besin değeri yüksek hem de lezzetli çorbalar yer alıyor.
 
Öğlen büfesinin zeytinyağlı seçenekleri arasında kereviz, yaprak sarma, yer elması, Rum ve erik dolma başta olmak üzere 15 çeşit farklı lezzet bulunuyor.
 
Tencere yemeklerinde, huruştu, kestane aşı, yuvalama, Harput köftesi, analıkızlı, dana kavurma, kış güveci, kuru fasulye ve sulu köfte olmak üzere 40’ı aşkın yöresel tat yer alıyor.
 
Açık büfenin tepsi yemeklerinde; Ankara tava, hamsi çıt çıt, sini oruğu, elbasan tava, İzmir köfte, Kandilli mantısı, tavuk tandır ve pırasa musakka olmak üzere 20’ye yakın farklı yemek sunuluyor.
 
Ana yemek seçenekleri arasında Balkan köfte, kuş mantısı, siner ve kuzu şiş gibi lezzetler bulunuyor. Dileyen misafirler için ebegümeci, kazayağı, pazı ve ıspanak başta olmak üzere farklı ot kavurmaları da hazırlanıyor.
 
Bol seçenekli tatlı, salata ve ara sıcakların da yer aldığı Kiva Bomonti’nin öğlen büfesinin yemekleri, haftalık olarak yenileniyor. Öğle yemeğini Kiva Bomonti’de yemek isteyenler 0212 2962008 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirler.