Yazdır  
ODUN ATEŞİNDE DÖNERİN LEZZET HİKAYESİ
Bahçeşehir, Alkent ve Esenkent şubeleriyle, başarılı hizmet içeriğiyle, menüsüyle, ürünleriyle, dekorasyon ayrıcalığı ve şık konseptiyle özen ve önem taşıyan iddialı bir kent markası.


Caner Aksu ve Sezer Bulut anlatımlarıyla Heybet tarzı, Heybet farkı;

Niş Mutfak Örneği
Heybet Döner Lokantası özellik barındıran bir ‘Niş Mutfak Gıda işletmesidir.’ Mimar olan kardeşim Tamer Aksu ile birlikte oluşturduğumuz ikinci gıda markamızdır.  Ben, kurumsal kimlik, konsept danışmanlığı ve mutfak koordinatörlüğünü üstlenirken, Tamer de teknik süreci yönetiyor. Tamer’in mimari tasarımda benimsediği ‘Less is more’ az çoktur ilkesi, benim az ve öz gıdayı sunma hedefimle bütünleşiyor. Böylece, iyi ve lezzetli gıdayı yalın ve keyifli bir işletmede buluşturma şansını yakalamış oluyoruz.

Heybet Yüceliktir
‘Heybet’ isminin anlamı Anadolu’nun bir çok yöresinden birleştirdiğimiz ürünlerin çeşitliliği, bolluğu ve yüceliğini simgeliyor. Markamızın sloganı; ‘Geçmişten Günümüze bir Lezzet Mozaiği.’ Mozaik kapsamında yer alan her ürünün, değerini biliyoruz. Farkındalığımız burada başlıyor. Bir yandan yüzümüzü batıya dönerken, öte yandan Anadolu mutfağını ve kimliğini korumaya gayret ediyoruz.

Dönerin Kıymetlisi
Heybet Döner Lokantası,  2016 yılında Bahçeşehir’de kuruldu. Ardından Alkent ve Esenkent şubelerimizi açtık.  İlkemiz,  döneri, ait olduğu yerde, ana vatan Türkiye’de, hak ettiği konuma taşımak. Dönerin fast-food bir ürün olmadığını kanıtlamak. Anadolu mutfağında ne kadar önemli yer tuttuğuna vurgu yapmak ve özgün değerini anlatmak. İşletmecilik prensibimizin en temel unsuru, Türk misafirperverliği öncülüğünde, doğru lezzetleri ve nitelikli hizmet perspektifini sinerji içinde sunmak. İlgili kavramları başarıyla yönettiğimizi düşünüyorum.

Menümüz Gülen Yüzümüz
Heybet Döner Lokantası menüsü, eşsiz coğrafyamızın, en özel, en doğal, en besleyici ve seçkin ürünlerinden oluşuyor. Edirne’den  Afyon’a, Mardin’den Trabzon’a bir lezzet mozaiğini tarif ediyoruz. Tatlılarımız Trabzon’un, çorbamız Mardin’in, etlerimiz Trakya’nın, ikramlarımız Ankara’nın ruhunu taşıyor. Çay, Sürmene’den geliyor. Menümüzde yer verdiğimiz her ürün, ait olduğu yöreden temin ediliyor. Ana amacımız, hem yerli üreticiyi desteklemek, hem de kaynağa adresinden erişmek.

Limitsiz Memnuniyet
Müşteri, aradığı, istediği, beklediği lezzeti Heybet dönerinde bulacağını bilir. Lokantamızda, döner ve iskender eti o anda kesilerek servis edilir. Servis yoğunluğuna göre, en az iki, en çok dört şiş döner takarız. Döneri, sabah saatlerinden, akşama dek bekletmek olmaz. Şişteki dönerin maksimum servis süresi 4.5 saattir. Kural asla şaşmaz.  Pişkin, taze, yaprak, sulu, lezzetli dönerin keyfi, başka bir şeyde bulunmaz.

Aile Dayanışması
Ailemizden biri, genç yönetici, kurucu ortağımız Sezer Bulut, işletmeciliği iyi bilen, süreci başarı ile yöneten bir isim. Kalitemizle, lezzetimizle, sonsuz konukseverlik anlayışı içinde markamıza ve misyonumuza değer katmaya devam ediyoruz.

Damaklar Mutlu Olmalı
Biz, bir döner lokantası işletiyoruz. Konuklarımızın görüş ve tavsiyelerine elbette önem veriyoruz. Bu bakış açısıyla, dönerin çeşitleri olsun istedik.  Tabaklı servislerde, lavaş üstü, pilav üstü, iskender, Beyti sarma, ve mevsiminde, ‘Beğendili Döner’ seçeneklerini menümüze serpiştirdik.  Lokantamızda pişirdiğimiz lavaşımızla hazırlanan dürüm döner, yine kendi üretimimiz olan Gobit ekmekle yapılan tombik pide döner yoğun talep görüyor. Minik misafirlerimiz için çocuk menüsü mevcut.  Lezzetten yana onların da yüzü gülüyor.

Karadeniz’in meşhur tatlısı ‘Trabzon el açması fındıklı baklava’ müthiş tuttu. Baklava hamuru elle açılıyor. Doğal şekerli, oldukça hafif ve leziz bir tatlı. Haftanın üç günü Trabzon’dan özel olarak intikal ediyor. Porsiyon, ya da kilo bazında satabiliyoruz.

Özel günlere yönelik organizasyonlarda, önceden sipariş almak kaydıyla, tepsiler halinde verebiliyoruz. Hamsiköy fırın sütlacından bahsetmeden olmaz. Günlük taze sütten hazırlanıyor.  Kendi mutfağımızda üretiyoruz. Servis, paket ve güveç seçenekleriyle hizmet veriyoruz.
İyİ Lavaş Doğru Lezzet
Lavaşımızın lezzet sırrı, Konya’nın sarı buğday ununda saklı. Sıcak sıcak servis ediyoruz.  Lavaş hamurumuz günlük hazırlanıyor. Taze olmasına özellikle özen gösteriliyor. Katkı maddesinden uzak, en saf haliyle masaya geliyor.

ODUN ATEŞİNDE GERÇEK DÖNER
Dönerden söz ediyorsak öncelikle eti konuşmamız gerek. Herkesin severek yediği bir yiyecek olan dönerin kendine göre bir hazırlık aşaması var. Pişirilmesi dahi çok farklı usuller gerektiriyor.  Dönerin reçetesini ortaya çıkarırken, çok kıymetli ustaların tecrübelerinden faydalandık. Döner, gerek hazırlık aşamasında, gerek pişirilme safhasında, oldukça hassas davranılması gereken bir ürün. Ustalarımızı, işinin en iyileri arasından seçtik. Tezgahımızı, tecrübeli personellere emanet ettik.

Döner yapımında, dana ve kuzu karışımı et kullanıyoruz. Dana etimiz Afyon, kuzularımız ise Keşan’dan tedarik ediliyor. Dönerimizi diğer dönerlerden farklı kılan en önemli unsur, kuyruk yağı ve baharatların farklılığı. Döner, odun ateşinde pişiyor. Yuvarlak değil köşeli olmasının esas sebebi, her bir cephenin, yüzün eşin miktarda pişmesini sağlamak. Heybette yediğiniz dönerlik etler önce kemikte iki gün, sonra yaprak yaprak işlenerek özel marinasyonda dört gün dinlendirildikten sonra şişlere dizilirek servise hazır hale getirilir. Titizlik ve itinalı olma durumu, pişirilme evresinde de devam ediyor. Ayarında kıvamında meşe odununda pişen döner, tandır Ustası tarafından anında pişirilen lavaş ile servis edilir.
Her Yere Döner

Özel günler, etkinlikler, aktiviteler birlikte güzel.Dönerinizi istediğiniz yere getiriyoruz. Açık veya kapalı alan fark etmiyor. Döner ocağımız, ustalarımız ve lezzetimiz ile geliyoruz, sıcak servisi yönetiyoruz.