Yazdır  
BAŞAKŞEHİR HAK ETTİĞİ YERDEN
Akp, yedi puanlık düşüşe rağmen Başakşehir'de bir kez daha kazandı.
Yerel seçimler Başakşehir açısından öngörülen sonuçlarla tamamlandı.
2009 yılında, CHP Başakşehir belediye başkan adayı Mehmet Kaban'ın kötü kararları, üstenci tavırları ve cimri davranışları ile az bir oy farkıyla kaybedilen belediyeye oturan Akp,
4. seçim yarışını da güle oynaya hanesine yazdırdı.
Mehmet Kaban özelinde bir kaç cümleyle detay vermemiz gerekiyor.
O dönem DTP olan günümüzün HDP'si ya da Dem Parti adayı Şamil Altan, CHP ile seçim ortaklığı yapılması adına iyi niyet adımları attı.
Kaban efendi, "Anketlerde açık ara önde çıkıyoruz, kimseyle ittifak yapmamıza gerek yok" diyerek yaklaşımı dışladı.
Sonuç;
Akp 39.072
CHP 31.781
DTP. 9.779
Mehmet Kaban belediye başkanı olsaydı, dillerde dolaşacak, çok konuşulacak skandallara imza atabilecek potansiyeli ve enerjisiyle, sürekli manşetlerde kalmaya aday bir isim olarak muhtemelen CHP'nin ve kentin başına büyük işler açardı.
İyi ki kazanamadı.
MESUT BAŞKANLA
BU KADAR
CHP Başakşehir in 2024 model adayı Mesut Öksüz, iş insanı kalitesini, kurumsal deneyimini, büyük aile desteğini son derece başarılı şekilde sahaya yansıttı.
Bireysel donanımını en kalın harflerle sürece kazıdı.
Seçmende saygı, kamuoyunda ilgi uyandırdı.
Reklamdan uzak, basın ve medyadan muaf, sürekli İBB'yi anlatan, kendini unutup İmamoğlu'nu tanıtan seçim kampanyası tercihiyle erişebileceği en yüksek oy limitine ulaştı.
İBB Akp de olsaydı, Mesut başkanın alacağı oy 60 bini aşamazdı.
2019-2024 döneminde, ilçede 63.500 haneye giren, sosyal hizmet ağı koordinasyonunu doğru yöneten, halk süt, eğitim bursu, anne kart, erzak yardımı, market kartı desteği veren İmamoğlu, Başakşehir de alınan 90 bin oyun büyük pay sahibidir.
Başakşehir de Dem Parti ile el sıkılmaması, sağ oyları kaybederim derken, sola cüzzamlı muamelesi yapılması seçim mağlubiyetinin ilk ve en önemli sebebidir.
Geriye kalan sonuç tabelası, Mesut Öksüz başkanın kişisel gayreti ve CHP Başakşehir ilçe yönetiminin marifetidir.
MUHTARLAR KOLTUKLARINI KAPTIRMADI
Son paragraf Bahçeşehir'in iki mahallesinin iki başarılı kadın muhtarına gelsin.
Her ikisi de gayet net oylarla ve son derece sağlıklı skorlarla sahadan ayrıldı.
Geride kalan 5 yıl boyunca AKP'li belediye başkanı Yasin Kartoğlu ile yüzde yüz uyum içinde çalışmaları, mahalle halkından ziyade siyasetin, bürokrasinin, kamusal yönetimin parçası gibi davranmaları zaferleri haklı çıkardı.
Yasin Kartoğlu'nu karşısına almaktan çekinen, beş yıl boyunca kaymakamlık ve belediyenin halkla ilişkiler ofisi gibi işleyen muhtarlık makamları halk tarafından yüksek takdirle karşılanmış olacak ki, seçmen iradesi mevcut düzeni bir kez daha onayladı.
Kaybetmekten korkanlar, mahalle sınırlarına bakmadan alternatif muhtar adaylarına dair dedikodu kumpası yapanlar, not defterinin temiz sayfalarına büyük puntolarla yazıldı.
Bahçeşehir Gölet Park mevkiinde silahlar atılır, bombalar patlarken, Uphill Court sosyal alanındaki ağaçlar yerlerinden sökülürken umurunda olmayan, sahte gülücüklere sığınan, çay kahve magazin aktüalite partilerine zaman ayıran kamu yöneticilerini dur durak bilmeden ifşa etmek görevi de bizlere kaldı.
Saygılarımla
Hakan ZAT
ZerparolaHaber
Basın emekçisi