.
 

Sinema
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
antalya film form,uluslararası antalya film festivali,

ANTALYA FİLM FORM

55. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan "Antalya Film Forum" sinemacıların ilgi odağı oldu
Direktörlüğünü Zeynep Atakan’ın yaptığı Forum’da sinemacılara verilecek desteğin artırılması nedeniyle Kurmaca Pitching, Belgesel Pitching, Work in Progress (Yapım Aşamasında), Kısa Film Work in Progress, Yapımcısını Arayan Projeler, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu platformları ve Bela Tarr Film Yönetimi Atölyesi’ne 200'e yakın başvuru yapıldı. 29 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında altı ayrı platformda gerçekleştirilecek olan Antalya Film Forum’da seçilecek olan projelerin sahipleri jüriye yapacakları sunumların yanı sıra, dört gün boyunca projelerini geliştirme, ulusal ve uluslararası endüstri profesyonelleri ile buluşma ve etkinliklere katılma fırsatı bulacak.
 
Her yıl ilgi daha da artıyor
 
Antalya Film Forum, başta Türkiye olmak üzere uluslararası ortak yapım olanaklarını artırmayı, yapımcı ve yönetmenlerin film projelerinin uluslararası sinema endüstrisi içerisinde yer edinmesini sağlıyor. Bu katkı sayesinde beşinci yılında dünyanın takip ettiği ortak bir yapım marketi haline geldiklerine dikkat çeken Antalya Film Forum Direktörü Zeynep Atakan, “Antalya Film Forum'un bu yıl beşincisini gerçekleştiriyoruz. Beş yıl boyunca Forum'a ilgi giderek daha da arttı. Gerek başvuru sayıları, gerek projelerin elde ettiği başarılarla dünyanın takip ettiği, önemli bir ortak yapım marketi haline geldik. Bu yıl da yine platformlara rekor sayıda ilgi ve başvuru vardı. Bu projelerin en sağlıklı şekilde değerlendirilmesi ve dünya standartlarında geliştirilmesi adına biz de gerekli ortamı en etkili şekilde sağlıyoruz” dedi.
 
Dünyaca ünlü ustalar Forum’da
 
Pitching platformlarının yanı sıra her yıl dünyadan önemli endüstri profesyonellerini konuk eden Antalya Film Forum; bu yıl da farklı disiplinlerden gelen dünyaca ünlü sinema profesyonellerinin sunumlarından oluşan ustalık sınıfları, atölyeler, paneller, sunumlar, kahvaltı ve endüstri buluşmaları adlı etkinlikleri ile yerli ve yabancı sinema profesyonellerini bir araya getirecek.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Necla Ayaz
Potansiyelini Keşfet
Gül Güyük
Dokunsam Kırılacaktı
Süreyya Ağıl
Neden Spor Yapamıyoruz
Süreya Kılınç
Barıştan Korkma Hastalığı
Şirvan Yücel
Kıskançlık İle Yüzleşme
Hakan Zat
Avcı Mustafa Paşa
POPÜLER HABERLER
İFTARLIK GAZOZ
Uluslararası AN...
5. nci ULUSLARA...
VEZİR PARMAGI
YALNIZ HAYALLER...
SON UMUT
SİNEMADA CAZ
SEVDAM ALABORA
ŞİRİNLER SAKLI ...
Tümü
SON HABERLER
PERA MÜZESİ FİL...
ANTALYA FİLM FO...
YALNIZ HAYALLER...
HABABAM SINIFI
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2019
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional