.
 

Vip Röportaj
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
zerparola, bahçeşehir haberleri, mansur topçuoğlu, prestij mall

​PRESTIGE MALL başarıya kanat açtı

Mansur TOPÇUOĞLU
İşletmenin yeni sahibi avukat Mansur Topçuoğlu, genç yaşına sığdırdığı onca şık kariyerin, zirveye çıkardığı örnek projelerin ve iz bırakan emek mucizelerinin ardından, şimdi de Prestige Mall'un başarı öyküsü için yola çıkıyor.

abortion pill online

abortion pill online pizza-and-go.es
Bahçeşehir'in  öz kimliğine sıkı sıkıya sinmiş, şirinliğiyle ailenin değerleri arasına girmiş ve mahalle sakinlerinin yüreğinde güzel anılar biriktirmiş komşu kapısı Prestige Mall, tazelenen kurumsal rengi, değişen yönetim felsefesi ve yıldızlar dolusu müjdeler serisi ile güller açıyor.

Yanı başımızda filiz veren bu şahlanma destanına daha yakından tanıklık etmek istedik. 
Sayın Mansur Topçuoğlu'nu çalışma ofisinde, doğal iş akışı içinde, sade gerçekliği eşliğinde dinlemeyi arzu ettik. Prestige Mall'un ağaçlara huzur veren hoş sakinliğinde çok etkin ve kaliteli bir sohbet fırsatı edindik.
Sorduğumuz tüm soruları şeffaflık içinde yanıtlayan, doğrulardan kaçmayan, politik cevaplara başvurmayan ve detay vermekten keyif alan bir müteşebbisle körpe bilgiler yeşerttik. 
 
Sayın Topçuoğlu, Prestige Mall'a talip olma fikri nasıl doğdu?
Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz. Bahçeşehir'de ilk kez bir yerel yayın organına röportaj veriyorum. Bir meslektaşınız olarak sizin gibi dostlarımızla yan yana bulunmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Yedi yıldan beri Bahçeşehir'de oturuyorum. Bu şehri seviyorum. Prestige Mall'u kentin yaşamına olumlu katkılar sağlayacak, değerler aktaracak, keyifler sunacak bir proje olarak görüyorum.
Beni gerçekten çok etkileyen bir ambiyansa sahip. Önümüzde nefis bir Gölet harikası. Central Park'ı andırıyor. Buranın doğasını Prestige Mall ile buluşturacak olmanın heyecanını taşıyorum. Şu ana kadar hep yabancı yatırımcı ile işletilmeye çalışılmış bir alışveriş merkezi. İlk kez yerli bir müteşebbis ile tanışıyor. Prestige'in mazisi ne yazık ki bir takım şansızlıkları, talihsizlikleri anlatıyor. Yerleşik algıyı kırmak bu hikayeyi yeni baştan kaleme almak istiyoruz.Tabiatın tüm unsurlarının ortasında kalan böyle nadide bir projenin önünün açık olduğuna inanıyorum.
 
Dokunuşlar nereden ve nasıl başladı?
Devir alınan her projede özellikle üçüncü şahıslar, kurumlar ve tedarikçiler noktasında her zaman belirli sıkıntılar olmuştur. Burada da benzer durumlarla yüzleştik. Altyapısı hayli eskimiş, yorgun, değişim zamanı çoktan gelmiş bir sistemi, verimli hale getirebilmek amacıyla önce altyapıdan başladık. Önemli yatırım maliyetleriyle, işleyişi normal standartlara ulaştırdık. Kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere değişik planlamalar belirledik. Gölet'e doğrudan bağlanacak bir yürüyüş yolu koridoru oluşturmak istiyoruz. Efektif ve dinamik bir atmosfere alan yaratmak niyetindeyiz. Açık otoparkımızın bulunduğu bölümde değişiklikler söz konusu. Bulunduğumuz bölgeyi dört metre kadar içeri alıyoruz. Otopark kısmından müşteri giriş yeri açıyoruz. Vale görevlilerimizi sisteme entegre ediyoruz. Mevcut sahayı sekize bölerek, ayrı ayrı işletmeler konumlandırmayı planlıyoruz. Etiler Marmaris ve iyi bir şarküteri ile anlaştık. İnsanlar terasta oturacak, nefes alacak. Gölet'e ön cepheden bakan bir fitness salonunu aktif kılmak düşüncemiz var. Aracıyla Prestige Mall'a gelenler, farklı konseptler arasında rahat edecekleri ortamda kaliteyi bulacak.
 
Sürpriz markalar, heyecanlandıran mağazalar kapıda mı?
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, klasik alışveriş merkezi imajını daha değişik yorumlayan bir bakış açısına sahibiz. İşyeri paydaşlarımızla burayı bir avm değil, yaşam merkezi karakterinde ele almak, o şekilde yorumlamak gayesindeyiz. Klasik avm lerde olduğu gibi, dükkan sahiplerini yüksek kira bedelleri ile baş başa bırakıp, riski onlara, kazancı organizasyona odaklayıp durumu belirlemek yanlısı değiliz. O kadar çok dolu dolu mağaza olmasına da gerek yok. Az, kaliteli, ihtiyacı gören, nitelikli bir karma çarşı bizi daha mutlu eder.
Happy Moons, Leman Kültür Merkezi ile görüşme halindeyiz. Özellikle Leman'ın buraya dahil olmasını en fazla isteyenlerdenim. Markalar konusunda çok hızlı hareket etmiyoruz. Geçmişte yapılan hataları yeniden oluşturmak gereksiz. Komşu Fırın, yanına bir gazete, dergi bayi, Ets turizm şirketi, Esse, bir çiçekçi, lostra, kuru  temizlemeci, sinema, bowling, belki pet shop ve benzerleri. ile talebi var. Fakat o hususta biraz çekimseriz. İyi bir seviyeyi tutturmak o frekanstan aşağıya bakmamak fikrindeyiz. Hanımlar için yemek kursu, pasta kursu gibi hoş etkinlikler düşüncemiz kapsamında. Oyuncakçı, Tobacco shop belki Karadeniz yöresel yemekleri yapan bir lokanta olabilir. Türkcell ya da Apple Store mağazası ideallerimiz arasında. 
Önce bakış açısının değişmesinden yanayız. Biz artık iş ortaklarımızla birlikte dayanışma içinde bir takımız. Aile yeri formatındayız.
 
Prestige Mall'a üniversite geliyor mu?
Maalesef hayır. Haliç Üniversitesi bünyesinde yaşananları biliyorsunuz. Orada dört yıl bence çok düzeyli, faydacı, gelişimci işler ürettik. Mecidiyeköy'de köhne bir binada faaliyet veren kurumu, Haliç kıyısında, modern. ayrıcalıklı, mükemmel bir seviyeye eriştirdik. Doluluk oranları yüzde ellilerden yüzde doksanlara yükseldi. Şimdi yolda yürüyen ve bir çoğunu tanımadığım öğrencilerim bana selam veriyor. Gurur duyuyorum. Prestige Mall'a üniversite gelmeyecek. Fakat ben ve ekibim Haliç Üniversitesi'ndeki misyonuna mutlaka geri dönecek.
 
Zemin otopark bölümünde çalışmalar görüyoruz. Aşağıda neler oluyor?
Otopark hareketlenecek. Eskiden ofis departmanlarımızın bulunduğu noktaya oto aksesuar dükkanı geliyor. Orayı karanlıktan kurtarıp, ferah, akışı olan, aktif bir ünite yapmak durumundayız. Yeni projemiz henüz netleşmese de, lostra, terzi, kuru temizleme, belki bir pet shop ile çok daha dinamik bir otopark katı oluşturmak düşüncesindeyiz.
 
Kültürel, sosyal etkinlikleri ve çocuk aktivitelerini konuşalım.
Bowling salonunu işler hale getiriyoruz. Eski işletmecisi ile görüşme sağladık ve şartları yorumladık. Anlaşırsak bu boyutta, olmazsa kendi yönetimimiz doğrultusunda bowling merkezimizi tekrar hizmete açacağız. Sinema salonlarımız planlara göre 19 Mayıs tarihinde faaliyete  geçecekti. Ancak, sorumlu firma taahhütlerini yerine getirmedi. Sinemanın işletimi için bir kaç firmayla görüşme halindeyiz. Kapasiteyi büyütüyoruz.
Tahminimizce yeni yılın ilk çeyreğinde Bahçeşehir halkı ile buluştururuz. Çocuklar için aktivite alanlarını çoğaltıyoruz. Tırmanma duvarları, kum havuzları, oyun, eğlence ekipmanları ve sürpriz etkinlik programları listemizde.
 
Bahçeşehir sakinleri için özel hazırlığınız var mı?
Bahçeşehir halkı özelliği olan, tarz sahibi, ne istediğini bilen, vizyonu net, imaj değeri yüksek, kaliteli bir topluluk. Yaşam merkezi kimliği altında, fitness, spa, çocuklara dair aksiyon noktaları, alışveriş, kültür, sanat, keşif, tabiat potansiyeli, kaliteli zaman geçirme alternatifleri, sıcak ambiyans ve mahalle kültürü. Keyif alacakları, mutlu olacakları, tadına varacakları bir zemin yaratıyoruz. Memnuniyetlerini önemsiyoruz.
 
Haliç Üniversitesi'ne geçici yönetim atandı. Yeni Yüzyıl Gazetesi kapandı. Bunlar neden yaşandı?
Ben bir avukatım. Hukukun üstünlüğüne inananlardanım. Sahibi olduğum Yeni Yüzyıl Gazetesi ve radyo kanallarım kapatılmak istendi. Medya işlerliğimin önüne siyasi setler çekildi. Gazetemin son sayısında manşetten duyurdum. Ben ikinci 28 Şubat'ı yaşadım. Hiç bir cemaatle bağlantısı olmayan, dini inancım ve yaşam görüşüm ölçeğinde referansa ihtiyaç duymayan bireysel bir Müslümanım. Ak Partiliyim. Namazımı kılarım, İslami düzene göre yaşamaya çalışırım. 17-25 Aralık sürecinin ardından Haliç Üniversitesi Rektörü Osman Özsoy'u görevden aldım. YÖK içindeki belirli bir çete ve Gülen cemaati mensupları beni hedef tahtasına koydu. Üniversiteler darbeciler için çok önemliydi. Çünkü kışkırtmalar üniversitelerden başlayabilirdi. Buna karşı mücadele verdik. Elbette gösterdiğim direnç karşısında bana bir komplo, kurgu düzenlediler. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu noktada yanıltıldığını düşünüyorum. Önce gazetemin etrafını polisler sardı. Hiçbir mahkeme kararı olmaksızın, gazete binası kuşatıldı. Şahsi şirketimden, çalışanlarım dışarıya çıkartıldı. Ben ve arkadaşlarım İdare Mahkemesi'nin kararıyla hapis cezası alacak eşiklere geldik. Son anda oyunu engelledik. Ailemize ikinci bir Balyoz, Ergenekon faciasını yaşatacaklardı. İleride çok konuşulacak konular bunlar.
O gazeteyi yeniden yayın hayatına kazandıracağız. Bundan asla geri adım atmayacağız. Haliç Üniversitesi'nde bize görevden el çektirten YÖK yöneticileri FETÖ soruşturmasında gözaltına alındılar. Üniversiteye bir yıllığına geçici yönetim atadılar. Ben daha iyi bir Türkiye istiyorum. İnsanların kimliklerini saklamadığı, herkesin demokratik ortamda serbestçe tartıştığı, hukukun egemen kılındığı bir ülkede yaşamayı arzu ediyorum.
Herkese saygılar sunuyorum.
 
 
 

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
Göletin Yakışık...
ŞELALE PARK’TA ...
​MERHAMET DEĞİL...
​MUCİZE DEĞİL T...
BAHÇEŞEHİR’E DE...
Başakşehir'e s...
BÜYÜK ÜSTAD AKİ...
ŞAHİNTEPE GEÇİL...
​PRESTIGE MALL ...
Tümü
SON HABERLER
SİRTAKİ MUTLULU...
SAADET SÜRPRİZ ...
EMEĞİM BAHÇEŞEH...
DEVRİM KADINLA ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional