.
 

Vip Röportaj
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
Sinem Şöhret Demiröz, Kamil İsmail Davut Demiröz, Deniz Demiröz, Pamir Mustafa Demiröz,Demiröz ailesi,asmalı evler,

BAHÇEŞEHİR’E DEĞER

DEMİRÖZ AİLESİ
1924 yılında Selanik’ten İstanbul’a mübadele esnasında gelmiş, cumhuriyet kadar eski, cumhuriyet kadar değerli bir aile.Baba İsmail Kemal Demiröz’ün orkestra şefliğinde başlayan kurumsallık süreci, dört başarılı kardeşin sinerjisiyle emin ellerde.


Markanın kaliteli hizmet içeriği, yaşama değer katan güncel projeleri ve bir tarafında maneviyat, diğer yanında topluma vefa duygusu saklı sosyal sorumluluk örnekleri tüm dillerde.
Güzel aile tablosunun emek paydaşlarından Sinem Şöhret Demiröz, 
Kamil İsmail Davut Demiröz, Deniz Demiröz ve Pamir Mustafa Demiröz ile yan yana geldik. Kardeşler arasında örülü müthiş saygı çemberinden fazlasıyla etkilendik. Az sorduk, çok bilgilendik.
Sohbetin ana sözcüsü Sinem hanımın moderatörlüğünde Demiröz ailesini değerlendirdik.
 
Nereden başladı?
Gayrimenkul yatırımları babadan geliyor. Yarım asırlık bir organizasyonun devamıyız. Demiröz operasyonu ise 2016 yılında kuruldu.
Şirketimiz yönetim kurulu başkanı Salih Kuzu önderliğinde Dekar DK markası olarak Bahçeşehir bölgesinde 2010’dan beri erişilebilir bahçeli konutlar ürettiğimiz projelerimizle faaliyet göstermekteyiz.. Gemimizin amirali babamız İsmail Kemal Demiröz’ün öncülüğünde, dört kardeş birlikte bu yapıyı yönetiyoruz.
Hem ortak, hem kardeş olmanın keyfini ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Asmalı Bahçeşehir projeniz çok gözde. Biraz bahseder misiniz?
Bahçeli yaşam konsepti devam ediyor. Asmalı Bahçeşehir, 499 konut, 48 ticari üniteden oluşanbölgemize değer katan bir proje. İlk etabın teslimatına başladık. Eylül ayı içinde 104 konutu sahipleriyle buluşturuyoruz. Şirket olarak en gurur duyduğumuz noktalardan birisi söz verdiğimiz tarihlerde proje teslimatlarımızı gerçekleştirebilmiş olmamızdır.
Bu projemizde, 56 daireden oluşan bir apartman bloğumuz mevcut.
91 bin metrekare arazide, yeşille iç içe yaşamın rahatlığı ön planda. Bir kapalı, iki açık yüzme havuzu, kapalı formda otoparklar, kapalı spor merkezimiz kalite açılımı yaratıyor. Toplam altı etap halinde tamamlanacak bir proje. Satış ivmesinden çok memnunuz.
 
 
Bahçeşehir’de yeni projeler yolda mı?
Bölgedeki arsa stoğumuz doğrultusunda yeni projeler üzerinde çalışıyoruz.
Bölgenin öncelikler sıralaması, planlama stratejimizi belirleyen en önemli öge.
Soysal sorumluluk projelerimiz başka bir gündem konumuz.

 
   

Demiröz Cami Bahçeşehir’e çok yakıştı. Fikir kimden çıktı?
Babamız İsmail Kemal Demiröz, aile genetiğimizde var olan hayır, iyilik ve topluma fayda sağlama bilincini gururla, onurla, şevkle sürdürüyor. Bizler de babamızı destekliyor ve onun onurlu yürüyüşüne katkı vermeye çabalıyoruz. Bu yönde, Hacı Kamil Demiröz Cami inşaatını tamamlayarak mesuliyetimizi yerine getirdik.
Mimarımız Deniz Çağlar Duman ile projemizin mimarisinin özellikli bir üretim olmasına çok önem verdik. Salih Kuzu ve ekibinin büyük emekleri, projenin ayrıcalığına doğrudan tesir etti. Projemizin finansmanı tamamen aile kaynakları ile tamamlanmıştır.
Hacı Kamil Demiröz Camisi’nde görsellik aşırı süste değil, çizgilerin ve formların sadeliğinde aranmıştır. Bina formu mimariyi tanımlayan, yapıya ruh ve anlam veren bir şekilde tasarlanmıştır.
Çok geniş kapasiteli otopark bölümü, çocuklar için park ve serbest etkinlik ünitesi, 500 kişinin aynı anda cenaze namazını kılabileceği kullanım düzeni tam fonksiyonellik sağlıyor.

 Eğitim kompleksi projenizin içeriğini paylaşır mısınız?
Sosyal sorumluluk perspektifimizin odağında bölgesel ihtiyaçların önceliği var. Fen lisesi, ortaokul, ilkokul, öğrenci yurtları, yaşlılar evi ve aile sağlık merkezinden oluşan çok büyük bir projeyi Bahçeşehir’e kazandırmak istiyoruz. Konuyla ilgili resmi süreçleri tamamladık. Bağış projemizi, Dekar DK olarak 2013 senesinde tamamlamış olduğumuz Asmalı Evler projemizin karşısında alanda inşa edeceğiz. Projemizde mevcut ağaçlık alanları mümkün olduğunca koruyarak bağışımızı tamamlamak öncelikli hedeflerimizden bir tanesi. Bu duyguya sarılarak, orada yerleşik 200 kök ağacımızı projenin içine katarak, doğru lokasyonda, doğru bir iş başlattığımıza inanıyoruz
Okullar için Milli Eğitim Bakanlığı ve Valilik ile protokol doğrultusunda İlkokulumuzda 300, ortaokulumuzda 300, fen lisemizdede 600 olmak üzere toplam 1200 öğrencimiz bu yapılarda eğitim alacak. Derslik sayımız 48. Fen Lisesinden başlayarak babannemizin ismi Şöhret Demiröz olmak üzere her okula aile büyüklerimizin adlarını vereceğiz. 100’er öğrenci kapasiteli kız ve erkek yurtları çocuklarımızın yaşam kalitesini artıracak. Kompleksin içinde kapalı spor merkezimiz yer alacak. Ağaçlık alanın ortasında kafeterya var. Yürüyüş yolundan yaşlılar evine geçiş koridoru açılacak. Böylece öğrencilerin, yaşlılarımızla görüşmesi, iletişimleri ve etkileşimleri sağlanacak. Yaşlılar yurdumuz 49 odalı. Cankurtaran kadrosuyla birlikte aile sağlık merkezi, bölgede kapsamlı sağlık hizmetleri verecek. İlk etap fen lisesinden başlıyor. Daha sonra yurtlar, ortaokul, ilkokul, aile sağlık merkezi ve yaşlı bakımevi sırasını takip edeceğiz. Sorumluluğumuzun farkındayız.


  

Doğa ve yeşil sevgisi ön koşulunuz mu?
Yaşam dostlarımız olduğuna inandığım hayvanları tüketmemeye özen gösteriyoruz., Çevremizi de bu yönde bilinçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Doğa ve hayvan sevgisi vazgeçilmezimizdir. Sosyal sorumluluk uygulamalarımızdan söz ederken bölgemizde oluşturduğumuz iki ayrı park bahçe projemizi de söyleşimize eklememiz gerekir.
Asmalı Evler projemizin yan parselinde 7500 metrekarelik bir park alanı inşa ettik. Tenis kortu, basketbol sahası, iki adet çocuk oyun parkı, aletli jimnastik ekipmanları bulunan güzel bir yeşil alan noktası. Diğer parkımız Asmalı Bahçe ile Asmalı Bahçe Şehir projemiz arasında kalıyor. 18 bin metrekare alana sahip. İçinde mini futbol sahası, iki tane tenis kortu, bir basketbol sahası ve iki çocuk oyun parkı yer alıyor. Yaşadığımız alanlara değer katmaya devam edeceğiz.
 
Özel yaşam renkleriniz nelerdir?
Kardeşler arasında çok sıkı ilişkimiz var. Birbirimizi sürekli konuk eder, beraber vakit geçiririz. Ben, işletme mezunuyum. Felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Abim turizm otelcilik okudu. Pamir ise, babamın yanında hayat üniversitesi eğitimi gördü. Özel vakitlerimiz yoğun geçer. Ben tenis oynuyor, düzenli bisiklete biniyor ve yoga yapıyorum. Pamir tenis oynar, fitness yapar. Abim de ailenin diğer fertleri gibi sporla ilgilidir.
 
Güçlü aile bağlarının temelinde ne var?
Öncelikle saygı. İş prensiplerimizin gerekliliklerine uyulması.
Aile kültürüne ve geleneğine özden bağlı olma halinin devamı.
1924 yılında Selanik’ten İstanbul’a mübadele ile bir ailenin fertleriyiz. O senelerden beri Florya’dayız. Büyüklerimiz ahşap Rum evlerinde yaşam sürmüş. Dönemin ünlü yangınlarını yaşamışlar. Babam, entelektüel bir insan. 1950’li yıllarda su kayağı sporunu yapan, 1967’de Amerikan motosiklete binerek, toplumda çığır açan, özgün bir karakter. Kendisinden çok şey öğrendik. Babamın başımızda olması bizlere inanılmaz güç veriyor. Toplum için, insanlık için, doğa için iyi şeyler düşünen, iyi şeyler üretenlerin hiçbir zaman kaybetmeyeceğine inanıyorum.
Röportaj paylaşımınız için şahsım ve ailem adına çok teşekkür ediyor, Bahçeşehir’li komşularımıza saygılar sunuyoruz.
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
Göletin Yakışık...
ŞELALE PARK’TA ...
​MERHAMET DEĞİL...
​MUCİZE DEĞİL T...
BAHÇEŞEHİR’E DE...
Başakşehir'e s...
BÜYÜK ÜSTAD AKİ...
ŞAHİNTEPE GEÇİL...
​PRESTIGE MALL ...
Tümü
SON HABERLER
SİRTAKİ MUTLULU...
SAADET SÜRPRİZ ...
EMEĞİM BAHÇEŞEH...
DEVRİM KADINLA ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional