.
 

Vip Röportaj
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
zerparola,levent binici,başakşehir emniyet müdürü,Başakşehir'e SÜPER EMNİYET MÜDÜRÜ,başakşehir haber,yerel haber,

Başakşehir'e süper EMNİYET MÜDÜRÜ

LEVENT BİNİCİ
Başakşehir İlçe Emniyet Müdürü

Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine, seri cinayet katillerinin, tecavüzcülerin, banka, PTT şubesi soygun çetelerinin korkulu rüyası, zor görevlerin başarı imzası, 3.Sınıf Emniyet Müdürü Levent Binici getirildi.
05 Temmuz 2014 tarihinde yapılan ''İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yaz Dönemi İl İçi Müdür tayinleri'' sürecinde müdüriyet emri ile ataması yapılan Başakşehir eski İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk'ün Bartın'a tayin olmasının ardından gerçekleşen değişiklik sonrasında 03 Eylül 2015 tarihinde yeni görevine başlayan Binici, en son İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

GÜÇLÜ KARİYER
1974 yılında Malatya'da dünyaya gelen Levent Binici, 1992 senesinde Polis Koleji'ni, 1996 yılında ise Polis Akademisi'ni bitirdi. Meslek hayatına İstanbul'da başlayan Binici, sırasıyla Ardahan, Rize, Ankara ve İzmir Emniyet Müdürlükleri'nde önemli görevler üstlendi.

Görev yaptığı İzmir'de üç yılda gerçekleşen 273 cinayet olayını aydınlatan muhteşem ekibin beyin takımında bulunan Levent Binici, İzmir Balçova'da Mayıs 2010'da üç günde üç cinayet işleyen seri katil Hamdi Ayri'nin yakalanmasındaki üstün gayreti ve fedakarlıkları ile teşkilatın en güvendiği isimler arasına girdi.

Bel fıtığı ameliyatı olmak üzere İstanbul'a gitmeye hazırlandığı bir sırada meydana gelen seri cinayetler sonrasında İzmir'de kalmayı tercihleyen, sağlık operasyonunu erteleyen ve 52 kişilik Cinayet Bürosu takımıyla beraber dört gün uykusuz mücadele vererek zanlı Hamdi Ayri'yi yakalayan ekibi organize eden Binici, CSI Olay Yeri İnceleme konusundaki hassasiyeti, üstün teknik bilgisi ve bitmek bilmeyen enerjisi ile mesleğinde sivrildi.
Kamuoyunun ''Kasklı Sapık'' diye tanıdığı ve 15 kadına tecavüz suçundan aranan Devlet Opera ve Bale Sanatçısı tenor Şahin Öğüt (31) ün ele geçirilmesi, market, banka ve PTT şubelerine sayısız soygun düzenleyen çete ağının çökertilmesi gibi sayısız görev başarılarıyla takdir edildi.

Selami Altınok'un İçişleri Bakanı olmasının, Mustafa Çalışkan'ın İstanbul Emniyet Müdürü olarak atanmasının ardından,  Levent Binici'nin Başakşehir İlçe Emniyet Müdürü olarak göreve başlaması ilçe halkını sevindirdi.

Başakşehir Emniyet Müdürü Sayın Levent Binici'yi makamında ziyaret ettik.
Nazik tavrı, meslek aşkı ve sohbet tadı ile kalitesini kanıtlayan sayın müdürün anlatımlarından çıkardığımız kısa bilgi notlarımızı haber içeriğimize işledik. 

BAŞAKŞEHİR EMİN ELLERDE
''Bundan önceki görev sahalarım cinayet, asayiş, kaçakçılık gibi doğrudan suçla ilgili kategorilerdi. Yani direkt olarak suçun, suçlunun içindeydik. İstanbul'daki 39 ilçenin güvenlik raporlarını, suç oranlarını ve istatistiki veri rakamlarını Asayiş Şube bünyesinde biz hazırlıyorduk. Başakşehir o sıralamanın sonlarında, huzurlu bir ilçe olarak görünüyordu. Bölgede tekstil ve sanayi kuruluşlarının fazla olması bu sonuca etki yapan en önemli faktördür diye düşünüyorum. Başakşehir'de göreve başlayalı kısa bir süre oldu. En yakın karakolumuz 22 kilometre uzaklıkta. Çalışma planlarımızı ve uygulama haritamızı bu kriterlere göre düzenliyoruz.''

4.5 KİLO BOMBA ELE GEÇİRDİK
''Önceliğimiz Güvercintepe'den başladı. Belediye otobüsü yakmak isteyen gruplar var. Biz de yaktırmıyoruz. Bölgeden gelen ihbarları titizlikle değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde 4.5 kilo kurulmuş düzenek bomba malzemesi ele geçirdik. Hemen sonrasında kırsalda bomba eğitimi almış bir şüpheliyi yakaladık. Akşam saatlerinden sonra Güvercintepe'yi sürekli kontrol altında tutuyoruz. İlçenin diğer yerlerinde başka özellikli sorunlar var. Başakşehir'de Suriye'li vatandaş sayısı kayıtlı anlamda 18 bin civarında. Beşbine yakın kayıtsız Suriye'li olduğunu tahmin ediyoruz. Yani toplamda 23 bin Suriye'li potansiyeli mevcut. Onlar suça pek karışmıyorlar. Çünkü kanunlar çok net ve caydırıcı. Yasal olmayan bir konuya iştirak ettikleri an derhal toplama kamplarına gönderileceklerini biliyorlar. O konuda problemimiz yok gibi. 

Narkotik Şube'de beş yıl çalıştım. Narkotik tecrübem fazla. Biz burada, esas olarak suçu önleyici tedbirler almak noktasında ciddi çalışma sonuçları yakalamak istiyoruz. Sistemimizi odakladıktan sonra, istihbarat, terör, narkotik, cinayet, asayiş şube müdürlükleri ile karşılıklı desteğe dayalı işlerde dayanışma yapmayı hedefliyoruz.
 
Yorumlar
Yorum Yap
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Son Yorum Üstte
 
 
SEMİH GÜMÜŞ
  06 Eylül 2016 Salı 01:14
pdy
chp nin devleti ele geçirmesi için cinayetler planlayıp uygulatıp bütün izleri silip yok ederek katile cesaret verip yardım edip kaçıran chp için gerekli panik ortamını yaratıp sonra da plan bozuldu gel teslim ol biz seni koruruz deyip arkadakileri korumak için aptal katilin teslim olmasını sağlayıp kendi yakalamış gibi sükse yapıp ödül almak tabi ercüment yılmazında desteğiyle vali cahit kıraç'ı da unutmayalım masum insanların kanı üzerinden kariyer planlarıyla yükselmek buna denir
Beğendim (0)   Beğenmedim (1)
 

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
Göletin Yakışık...
ŞELALE PARK’TA ...
​MERHAMET DEĞİL...
​MUCİZE DEĞİL T...
BAHÇEŞEHİR’E DE...
Başakşehir'e s...
BÜYÜK ÜSTAD AKİ...
ŞAHİNTEPE GEÇİL...
​PRESTIGE MALL ...
Tümü
SON HABERLER
SİRTAKİ MUTLULU...
SAADET SÜRPRİZ ...
EMEĞİM BAHÇEŞEH...
DEVRİM KADINLA ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional