.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
Beylikdüzü belediye meclisi Ekim ayı toplantıları, beylikdüzü belediye başkanı mehmet murat çalık,beylikdüzü chp, beylikdüzü akp, beylikdüzü haberleri, beylikdüzü belediyesi,

BEYLİKDÜZÜ MECLİS KALİTESİ

Beylikdüzü belediye meclisi Ekim ayı toplantıları yüksek enerjiyle başladı. Başkan Mehmet Murat Çalık yönetimindeki oturum, dolu seyirci koltukları ve dinamik görüntüsüyle övgü aldı.Akp grubunun sözlü ve yazılı soru önergeleriyle tutunmaya çalıştığı gündem içeriği, karşılıklı tartışmalar, küçük çaplı sataşmalar ve hafif gerginlikle tamamlandı.

AKP KREŞE KARŞI
Kavaklı’da bulunan 801 Ada 4 üzerine İBB tarafından kreş yapılmasına ilişkin teklife Akp grubu ret oyu verdi.
 
DEPREMİN SİYASETİ OLMAZ
Akp’li meclis üyesi Muhammet Fatih Vanlıoğlu gündem dışı söz aldı. Vanlıoğlu, konuşmasının bir bölümünde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Akp Beylikdüzü grubunun koordinasyonuyla Beylikdüzü’nde deprem önleme çalışması yapıldığını ifade edince, başkan Çalık cevap verdi. Çalık, deprem konusunun siyaset üstü tutulması gerektiğini, bakanın bölgeye gelmesi halinde, ilçe belediye başkanını yok sayamayacağını ve toplantılara davet etmek zorunda olduğunu belirtti.
 
HAYVAN DOSTU BELEDİYECİLİK
04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle görüşlerini açıklayan Beylikdüzü belediye başkanı Mehmet Murat Çalık, şunları dile getirdi; ‘İstanbul’un en modern ve kapsamlı hayvan bakım rehabilitasyon merkezine sahibiz. Bugüne kadar, 5 bin kısırlaştırma yaptık. 9 bin tedavi gerçekleştirdik. 1400 sokak hayvanını sahiplendirdik. 500 adet kedi evi imal ettik. Her kış 4.500 ton yemek pişirip sokak hayvanlarına dağıtıyoruz. Bu oran yaz aylarında 3.500 ton civarına düşüyor. Merkezimizde tedavisi tamamlanmamış sokak hayvanı yok.
 
DOĞAN SUBAŞI: ‘ÖNEMLİ GÜNLERDE EL ELE VERİLMELİ’
CHP grup başkanvekili Doğan Subaşı, etkili bir konuşma yaptı;
‘Ekim ayında çok sayıda önemli gün var. Böylesine önemli günlerin anlamı kürsülere çıkıp güzel nutuklar çekip gitmek değildir.
Örneğin, 7 Ekim Dünya Çocuk Günü, çocuklarımız için ne yaptığımızı sorgulamamız gerektiği gündür. Bir toplumu zengin kılan şey, kamu idaresinden ziyade, toplumun kendisidir. Sivil toplum kuruluşları, bu tür özel günlerde paneller düzenlemeli, aydınları, sanatçıları davet etmeli. Biz de belediye olarak destek olalım.
Değişik fikirlerden yararlanalım, ufkumuzu açalım.’
 
İSTANBUL’UN KURTULUŞU TARİHİ BİR OLAYDIR
6 Ekim İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşu, 29 Mayıs kadar önemli bir tarihtir. Dünyada tanklar ilk kez savaş sahnesine çıkıyor. Fransız tankları Beyazıt meydanına yığılıyor. Dünyanın ilk deniz altısı İstanbul işgalinde kullanılıyor. Dünyanın ilk savaş uçak gemisi İstanbul’a geliyor. İşgal güçlerinin arasından küçük bir tekne ile geçen Mustafa Kemal, cesaretini bir an bile elden bırakmıyor. ‘Geldikleri gibi giderler’ diyor.
Bu ne büyük bir iradedir!
 
ŞEHİTLER KONUSU HASSAS
Her ay şehitler konusunda hassasiyet geliştiriyoruz. Konu medyanın gündeminden düşünce, biz de geriye atıyoruz. Bir önerge olarak değil, niyet olarak, ilçemize bir şehitler anıtı kazandırmayı teklif ediyorum. Sabırlı davranalım, kalıcı bir eser yapalım. Böyle bir çalışma, Beylikdüzü’ne çok yakışacak.
 
AKP ŞEHİTLER ANITINI İSTEMEDİ
Doğan Subaşı’nın ardından söz alan Akp’li meclis üyesi Dilaver Arvas, şehitler anıtı fikrine sert tepki verdi. Arvas,
‘Anıt, heykel gibi şeylere gerek yok. Belediyenin parasını boş yerlere harcamayın. Onun yerine şehit ailelerine yardım yapın’dedi.
 
NEŞAT ATEŞ: ‘İMAMEVİ YIKILMASIN’
Akp’li meclis üyesi Neşat Ateş, Yakuplu’da bulunan imamevinin yıkılmaması ve revakların korunması gerektiğini söyledi. Allah’ın evinden tek bir çivinin dahi sökülemeyeceğini dile getiren meclis üyesine başkan Çalık yanıt verdi.
 
BÖLGENİN PARKA İHTİYACI VAR
Beylikdüzü belediye başkanı Mehmet Murat Çalık şunları ifade etti;
‘Söz konusu alan Yakuplu kooperatifler bölgesinde. 30x200 metrekarelik önemli bir yeşil bant. O mahallemizde park yapılacak yer yok. Böyle bir alanı evlatlarımızın oyun oynaması için ayırırsak, bir kişinin değil, toplumun fayda göreceği bir şey yapmış oluruz. İmamevinde konaklayan arkadaşımızın başka yere taşınması konusunda belediye olarak gereken desteği vermeye hazırız.
Yapı zaten sıkıntılı. Çevresi harabe halinde. O kadar kötü şartlarda ki, arka tarafında bir ceset dahi bulundu. Park imalatını gerçekleştirirken revaklara dokunmayı düşünmüyoruz.’
Toplam 18 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı 2 saat 15 dakikada sona erdi.
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
TÜRKİYE DE KALA...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional