.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
beylikdüzü belediye meclisi, beylikdüzü temmuz ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık,Mehmet Murat Çalık,beylikdüzü haberleri,

ÇALIK;BEYLİKDÜZÜ DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN SEMBOLÜ OLDU

Beylikdüzü Belediyesi, Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimlerine değinen Başkan Çalık; “Seçim günü Beylikdüzü’nde bayram havasında geçti. Beylikdüzü halkı “Bir oydan ne olur?” demedi; ilçemizde seçime katılım oranı yüzde 85’i buldu. Beylükdüzü artık İstanbul’un demokrasi mücadelesinin sembol merkezi haline gelmiş durumda. Ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi, Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşti.

Meclis Toplantısı’nın açılış konuşmasına 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimlerine değinerek başlayan Başkan Çalık; “23 Haziran’daki İstanbul seçiminde sandıkta halkın iradesi tecelli etti ve Sayın Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bir kez daha görevinin başına geçti.

Biz Beylikdüzü’nde 9 Nisan’da mazbatamızı aldığımız andan itibaren, kentimiz için emek vermeye başladık. Beylikdüzü için gece gündüz çalışırken, bir yandan da 23 Haziran’da İstanbul’da adil bir seçim olmasına uğraştık.” ifadelerini kullandı.

Beylükdüzü İstanbul’un Demokrasi Mücadelesinin Sembolü Oldu
23 Haziran’da 16 milyon İstanbullu’nun seçime katılımıyla demokrasiye, oylarıyla ise adalete bağlılığını gösterdiğini vurgulayan Başkan Çalık; “Seçim günü Beylikdüzü’nde bayram havasında geçti. Beylikdüzü halkı “Bir oydan ne olur?” demedi; ilçemizde seçime katılım oranı yüzde 85’i buldu. Beylükdüzü artık İstanbul’un demokrasi mücadelesinin sembol merkezi haline gelmiş durumda. Ne mutlu bize…” şeklinde konuştu.

Temmuz ayı içerisinde yer alan önemli günlere de dikkat çeken Çalık; Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Hukuk Günü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış ve Özgürlük Bayramı, Basın Bayramı, Başbağlar Katliamı, Madımak Katliamı ve 15 Temmuz’da hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diledi.

Bir Sonraki Toplantı Eylül Ayı’nda
CHP Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı, AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Fatih Vanlıoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Tuncay Kaan’ın da söz alarak 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimlerinin hayırlı olmasını dilediği toplantıda; 1. madde oy birliği ile kabul edilirken, komisyon raporlarından 2. madde oy birliği 3. madde ise oy çokluğu ile kabul edildi. Ayrıca meclisin tatile girmesi nedeniyle bir sonraki toplantının 2 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
TÜRKİYE’NİN İNT...
ESENYURT YOLLAR...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT DEZENF...
İSTANBUL TRAFİĞ...
BAŞAKŞEHİR'E CO...
MUTLU GELECEK ...
Tümü
SON HABERLER
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
TÜRKİYE DE KALA...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional