.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
chp başakşehir geçlik kolları,

CHP GENÇLİĞİ KÜKREDİ

CHP Başakşehir gençliği, düzenlediği kahvaltılı buluşma ile seçim sürecindeki emek paydaşlığına teşekkür etti.Başakşehir Merhaba Pastanesi’nde gerçekleşen etkinliğe çok sayıda genç partilinin yanı sıra, kadın kolları başkanı Bağdagül Gülen, Bahçeşehir 2.Kısım mahalle başkanı Kıymet Aydoğan, gençlik kolları eski başkanı Eray Beyazel, Erdal Akkaya, Aşkın Tuna gibi tecrübeli isimler katkı verdi.
TÜMSAN KRİZİ
Daha önceki program akışında kahvaltı organizasyonunun tertip edileceği yer Tümsan ilçe binası olarak belirlenmişti. Fakat, yaşanan gelişmelerin ardından CHP Başakşehir ilçe yönetimi gençliğe ilçe binası salonunu tahsis etmekten vazgeçti. Bunun üzerine strateji değişikliğine gidildi. Güncel durumu analiz eden gençlik kadroları, açıklama metnini Tümsan’da okumak, daha sonra kahvaltı buluşmasına geçmek yönünde irade belirledi.
 
ORTAM GERGİNLEŞİYOR
Ancak, işleyiş farklı yönde gelişti. Yanında beş altı arkadaşı ile beraber Tümsan’a gelen CHP Başakşehir gençlik kolları başkanı Anıl Çeliker, toplantıyı yakından izlemek istedi. CHP emektar gençliği üyeleri ile Çeliker’in yanındaki gençler arasındaki gergin bakış ve yaklaşımlar heyecanı fitilledi. Olayın daha fazla büyümemesini ve olası bir sıcak temas ihtimalinin yaşanmamasını isteyen CHP emektar gençliği grup liderleri, açıklamayı Tümsan’da yapma kararını yeniden güncelledi.
Kitle, toplu olarak pastaneye yöneldi ve tüm içerik akışı kahvaltı düzeninde realize edildi.
Olumsuz hava frenlendi, sağduyu galip geldi.
 
ALİ DİNLER. ‘’CHP’NİN KAPILARI GENÇLİĞE KAPATILAMAZ’’
Toplantının açılış konuşması gençlik liderlerinden Ali Dinler’den geldi. Parti salonunun gençliğe kapatılmasını eleştiren Dinler, aynı binada seçim sürecinde 250-300 kişiyle yan yana geldiklerini, sahada birlik beraberlik sergilediklerini, bu gün gösterilen tutuma anlam veremediklerini dile getirdi.
Konuşma metnini okuması için sözü Aytaç Duruş’a devreden Dinler, kahvaltı organizasyonuna yoğun katılımdan dolayı gençlere, kadın kolları başkanına, meclis üyelerine, ilçe yöneticilerine ve mahalle başkanlarına teşekkür etti.
 
AYTAÇ DURUŞ: ‘’CHP’NİN ÖZ GÜÇLERİYİZ’’
Söz sırası, gençlik kolları yönetiminden istifa eden, gençliğin önemli isimlerinden Aytaç Duruş’a geldiğinde salon alkıştan inledi.
Genç partili şunları söyledi;
‘Cumhuriyetin aydın yüzleri, ülkenin umudu, mücadelenin neferleriyiz. Gecenin ayazında, sabahın şafağında, karda, kışta, rüzgarda partimizin bayraklarını, pankartlarını asan emek sahipleriyiz. İlçe binamızda çeşitli engellemeler yaşadık, kötü niyetlerle karşılaştık. Oysa bizler, partimizin yan güçleri değil, öz güçleriyiz. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, birileri önünüzü kesmek isterse, o kişiler partide yer bulamaz demişti.
Biz de bu bilinçle, değişimin, dönüşümün önünü açmaya geliyoruz.’
 
ATANMIŞ BAŞKAN KOMPLO VE İFTİRA PEŞİNDE
CHP kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. Gençlere sahip çıkılmalıdır.
Sözümüzü korkmadan söyleyebilmeliyiz. CHP Başakşehir’in atanmış gençlik kolları başkanı komplo, dedikodu ve iftira peşine düşmüş durumda. CHP yöneticilerine, partimize küfür eden Akp’li bir şahsa plaket vererek, görevini el altından kötüye kullandı.
Böyle bir kişiye teşekkür plaketi takdim etmek, parti emekçilerine hakarettir. Bizler bu saygısızlığı asla kabul edemeyiz.
CHP İstanbul gençlik kolları başkanı Burkay Düzce’nin, sırf kongre hesapları uğruna, ihanete ortak olmasını ayrıca kınıyoruz.
Seçim sürecinde partimiz için sonuna kadar emek verdik.
Bundan sonra da aynı emek aşkıyla, aynı heyecanla, ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız. Sadece çalışan değil, yöneten de biz olacağız.
 
ONUR ŞİMŞEK: ‘’AYAK OYUNLARINI BOZDUK’’
Son söz gençlik temsilcisi Onur Şimşek’e kaldı;
‘Gecesini gündüzüne katan, Akp faşizmini İstanbul’dan söküp atan demokrasi güçlerini selamlıyorum. Kahvaltıyı tertip amacımız, arkadaşlarımıza teşekkür mahiyetindeydi. Başakşehir gençleri olarak, bu niyet ve azim ile organizasyonu örgütlemek istedik. Fakat, bizleri üzen bir takım ayak oyunları ile karşılaştık.
Engelleri aştık, tecrübe sahibi partililerimizle el ele sıkıntılı durumu atlattık.
Süreç, aslında gençliğin içinde bulunduğu çıkmazı, dedikoduyu, iftiraları açığa çıkartmıştır. CHp Başakşehir gençliği olarak söz konusu kötü gidişata sessiz kalamayız.
Gençliği çürümeye terk edemeyiz.
Yalan demogajilere, boş vaatlere, oyalama taktiklerine gençliği emanet edemeyiz. Yozluğun dibe vurduğu, saygının hoşgörünün kalmadığı, dedikodunun alıp başını gittiği bu ortama son vereceğiz. Hiçbir proje üretmeyen, eylemi kavga sayan, sanatsal faaliyeti olmayan, fikirsel açılım yaratamayan anlayışa dur diyeceğiz.
Gençliği olması gerektiği yerlere, kütüphanelere, işçi grevlerine, öğrenci eylemlerine biz sokacağız. Gençliği bir bütün olarak ele alacak, parçalatmayacak, böldürtmeyeceğiz. Kirliliğe, kurnazlığa, dedikoduya, ikiliğe yer vermeyen gençlik için bir yılı aşkın süredir çalışıyoruz. Sizden tek ricamız, bu gençliğin arkanızda durmanızdır.’
Son derece yüksek motivasyonla geçen kahvaltı etkinliği toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
TÜRKİYE’NİN İNT...
ESENYURT YOLLAR...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT DEZENF...
İSTANBUL TRAFİĞ...
BAŞAKŞEHİR'E CO...
MUTLU GELECEK ...
Tümü
SON HABERLER
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
TÜRKİYE DE KALA...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional