.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
bahçeşehirkentnamusunöbetişelalevillaları251ada1parselmehmetkabangöletgönüllüleribahçeşehirgönüllülerizerparoladergisihakanzat

KENT NAMUSU NÖBETİ SÜRÜYOR

Bahçeşehir Gönüllüler, Komşu İnisiyatifi, Gölet Gönüllüleri, Şelale Villaları 251 Ada 1 Parsel'deki hukuksuz imar girişimine izin vermemekte kararlı.
Bahçeşehir Şelale Villaları 251 Ada 1 Parsel’deki rant tezgahına karşı sivil halk hareketi büyüyor.
Sahte riskli bina raporlarıyla, uydurma evraklarla, gerçeklikten uzak denetim kayıtlarıyla baştan sona şaibe barındıran ve derin menfaat ilişkilerine dayanan az katlı villalardan yüksek katlı lüks konutlara evrilme projesi “kentsel dönüşüm” etiketiyle oldu bittiye getirilmek isteniyor.
Organize işlerin büyük imzacısı Mehmet Kaban ve gelir paydaşlarının Bahçeşehir halkını hiçe sayan saygısızlıkları, binlerce kent sakininin sert, haklı, doğal tepkisiyle yüzleşiyor.
ULUSAL KANALLARDAN BÜYÜK İLGİ
FOX TV ve Show Haber, Bahçeşehir’deki büyük hukuksuzluğu 12 Mayıs 2023 Cuma akşamı ana haber bültenlerine taşıdı. Uluslararası kalite kriterlerine sahip Nurol İnşaat tarafından imal edilen, Türkiye’nin en sağlam yapı modellerinden birisi olarak kabul gören ve Habitat arşivlerinde “Örnek şehircilik eseri” ünvanıyla ödüllendirilen 251 Ada 1 Parsel’deki 14 villalık muhteşem projenin, düzmece evraklarla küme düşürülmesi, Mehmet Kaban ve AKP’li Başakşehir Belediyesi arasındaki bölüşüm/paylaşım planlarını ifşa etti.
Sahte çürük bina raporunun belirlenmesi ve belgelenmesiyle başlayan dava sürecinde, bilirkişi tespiti isteyen Bahçeşehir Komşu İnisiyatifi bileşenlerinin karşısına
“Delil karartma” hamlesi geldi.
“Gün kaybım var. Geçen zaman aleyhimize işliyor” diyerek, şato sağlamlığındaydı villaları bir an önce yıkıp enkaz haline getirmek isteyen, böylelikle bilirkişiye villa karotu yerine taş, moloz, yıkıntı göstermeyi hedefleyen Aşçıoğlu İnşaat firma yöneticileri, tutarsız açıklamaları ile güven zedeledi.
11 Mayıs 2023 Perşembe tarihini operasyon günü olarak seçen, güçlü direnişle karşılaşınca iş makinelerini geri gönderir gibi gösterip, 12 Mayıs 2023 Cuma sabahı 04.15 şafak operasyonuyla alana sızma girişimine yeltenen Aşçıoğlu cephesi, kurumsal prestijine yakışmayacak tavırlarla rantın gri yüzünün parçası haline geldi.
SİYASETÇİLER AKIN AKIN
Türkiye İşçi Partisi Bahçeşehir örgütü gün boyu ve gece nöbetlerinde halkla yan yana direnişe destek verdi.
İyi Parti Başakşehir ilçe teşkilatı net ve somut biçimde eylem dinamizminin içindeydi.
CHP İstanbul 3.Bölge milletvekili adayları Kazım Özeren ve Cemal Doğan, CHP Başakşehir belediye meclis üyesi Beyzade Kayabaşı, Bahçeşehir’in haklı mücadelesinde komşularla beraber emeği yükseltti.
Türkiye İşçi Partisi İstanbul 3.Bölge milletvekili adayı Meryem Göktepe, gece geç saatlerde geldiği direniş alanında, kent sevdalıları ile beraber halay çekti, zafer şarkıları söyledi.
Büyük kent savunma ağına her geçen gün katılımın artması, dayanışmanın yoğunlaşması ve düzenli nöbet programıyla alana girişlerin tamamının kontrol altında tutulması, olası bir işgalin, muhtemel bir istilanın önlenmesi konusundaki iradeyi pekiştirdi.
Kent Namusu Nöbeti’nin süresiz ve kesintisiz olarak devam etmesi yönündeki kararlılık, sadece Bahçeşehir’in değil, İstanbul’un, Türkiye’nin onur mücadelesi olarak ülke gündemine yerleşti.
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
​BAŞAKŞEHİR ŞER...
KAYAŞEHİR'DE ÇE...
EKREM DUMANLI'D...
ESTONŞEHİR KORU...
KADIN EMEĞİNE S...
BAHÇEKENT FLORA...
BAHÇEŞEHİR GÖLE...
​BU CUMHURİYETE...
Tümü
SON HABERLER
HAYVANLARA UZAN...
LOKMADA SEVGİ B...
SUÇ MAKİNESİ EN...
MAMA TARTIŞMASI...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional