.
 

Sağlık
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
bağışıklık sistemi, bağışıklık güçlenmesi,bağışıklık için yeni formül,bağışıklık için yapılması gerekenler,

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE YENİ FORMÜL

Bağışıklık sisteminin güçlü kılınması, formda tutulması ve sağlık kriterlerine yönelik olumlu sonuçlar yaratması için yapılan bilimsel araştırmalar devam ediyor.
Enfeksiyonlarla mücadele noktasında çok önemli fonksiyona sahip bağışıklık sisteminin korunmasında, yaşam tarzının kalite etkisi büyük. Dengeli beslenme, düzenli uyku ve programlı hareket alışkanlığı, doğuştan gelen bağışıklık sistemi üzerinde geliştirici yönlere imza atıyor.
 
 TEMEL SAĞLAM OLMALI
 Üsküdar Üniversitesi NP İstanbul Beyin   Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve   Mikrobiyoloji Uzm. Doktor Songül Özer,   enfeksiyonla mücadele veren   bağışıklık   sisteminin kuvvetli kılan etkinin   bebeklikten   gelen temelin sağlam   atılmasıyla  ilgisi   olduğunu vurguluyor.   Özer’e göre,   bebeklikte en önemli besin   anne sütü.   Anne  sütünü yoğun ve uzun süreli alan   bebek, hayata avantajlı başlıyor. Doğuştan   güçlü oluyor ve doğal bağışıklık ağları   uyumlu şekilde gelişiyor. Anne sütünün   içeriği, takviye mama, ek beslenme, vitamin   ve destek ürünlere ihtiyaç duyulmadan bebeğin en yüksek standartta büyümesine temel oluşturuyor. Yaşamın ilerleyen evrelerinde tüketilmeye başlayan katkı maddeli gıdalar, asitli içecekler, kafeinli ürünler ve yapay üretim tekniğiyle hazırlanan paketli yiyecekler, doğal dengenin bozulmasına sebep oluyor.
 
KADER DEĞİL PRENSİP
Bağışıklık sisteminin özelliğini bozacak yan etkenler oldukça fazla. Hareketsiz yaşamlar, uyku düzeninin bozulması, fast food alışkanlıklarının çoğalması, biyolojik ritmi bozuyor. Kanser dışında birçok mikroorganizmayla baş edebilecek olan bağışıklık sistemi, kötü yaşam koşullarının tesiriyle çöküntüye uğruyor.
 
İLACI YOK
Doktor Songül Özer, bağışıklık sistemini güçlendirecek bir ilaç ya da şurubun bulunmadığını öne sürüyor.
Ve ekliyor;

“Beslenmede ve uyku düzeninde yapılan yanlışlardan dönmek, bağışıklık sisteminin çalışmasını normale çevirecektir. Erişkin bir insanın biyolojik ritmi akşam 23:00-23:30’da uyumaya, sabah 08:00’de kalkmaya elverişlidir. Bu ritim dahilinde davranmak önemlidir.

Günde 30 dakika ile 60 dakika arasında yürüyüş yapmak, kemiklerin, kasların, eklemlerin düzgün çalışmasını sağlamak, kaynağını bildiğimiz gıdaların dışında gıda tüketmiyor olmak bağışıklık sisteminin altın rehberidir. Obsesyona saparak her şeyi organik bazda görmek, dengeli beslenmekten uzaklaşarak, sebze meyve dışında çeşitli

gıda tüketmemek, etten ve diğer besinlerden uzaklaşmak yanlış bir tercihtir. Hayatımızdan stresi atarak, keyif duyacağımız aktivitelere zaman ayırarak, günlük enerji limitimizi kontrollü tutarak bağışıklık sistemimize artı değerler katabiliriz.


 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Güleser Çelik
Bahçeşehir'in Gurmesi
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Su Oyunları
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Nefes
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
İSTANBUL’A YENİ...
ONLINE EĞİTİMDE...
İŞÇİ CİNAYETLER...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
TÜRKİYE’NİN İNT...
Tümü
SON HABERLER
BAHÇEŞEHİR'İ NA...
DÜNYANIN PİLİ B...
EMEKLİLER İSYAN...
BOĞAZİÇİ ÜNİVER...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2021
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional