.
 

Yeme - İçme
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
girlevik et,taner uğurtan,ıspartakule girlevik et

GİRLEVİK ​İYİ ET DOĞRU HİZMET

Ispartakule’nin has et restaurantı.
Adı, Erzincan’ın güneydoğusundaki Çağlayan beldesinde bulunan ünlü Girlevik şelalesinden geliyor.
Sahibi TANER UĞURTAN
Genç, aktif, yenilikçi, çalışkan bir girişimci.
Geçmiş deneyimleri, akademik eğitimi, profesyonel iş tecrübesi ve farklı vizyon çizgisi ile başarılı bir iş adamı kimliği. Modern tasarıma sahip et dükkanında, dekoratif unsurların ahengi, keyifli yemek saatlerine eşlik ediyor. Mekan iki kattan oluşuyor. Doğal ahşap masalar, özgün oturma grupları, et kokusu barındırmayan havalandırma altyapısı rahat ve konforlu zamanlara kucak açıyor.
Taner Uğurtan ile hoş ve tarzı olan bir röportaj gerçekleştirdik.
İyi et, doğru hizmet ve keyifli yemek üçlemesinin inceliklerini dinledik.

Geçmiş deneyimleri, akademik eğitimi, profesyonel iş tecrübesi ve farklı vizyon çizgisi ile başarılı bir iş adamı kimliği. Modern tasarıma sahip et dükkanında, dekoratif unsurların ahengi, keyifli yemek saatlerine eşlik ediyor. Mekan iki kattan oluşuyor. Doğal ahşap masalar, özgün oturma grupları, et kokusu barındırmayan havalandırma altyapısı rahat ve konforlu zamanlara kucak açıyor.

Taner Uğurtan ile hoş ve tarzı olan bir röportaj gerçekleştirdik.
İyi et, doğru hizmet ve keyifli yemek üçlemesinin inceliklerini dinledik.
 

  

---Taner Uğurkan kendini nasıl tanıtır?

Fırat  Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek lisans mezunuyum. Belirli bir dönem İngiltere’de yaşadım. Orada önemli iş ve yaşam tecrübeleri edindim. Koç grubunun otomotiv ayağında üç yıl danışmanlık yaptım, 1 yılda yöneticilik tecrübem var. Çocukluğumda 5-6 yıllık keçi çobanlığım yaptım. Ailemle beraber tulum peyniri hazırladığımız zamanları özlemle arıyorum...

Abim çok iyi bir kasap. Akrabalarım arasında eski ve köklü kasap esnaflar var. Bölgede böyle bir konseptin talep göreceğini hissettim ve yatırıma yöneldim. Ispartakule’nin yeni çarşısındaki ilk yiyecek dükkanlarından birisiyiz.

Sürecin akışından memnunuz.

 ---Girlevik nasıl bir et dükkanı?

Kaliteli, taze, iyi et bulundurmaya özen gösteriyoruz. Her ürünün belirli bir vitrin, stant durumu söz konusu. Ürünlerin zaman limitleri aşılmışsa, sipariş yoğun olsa bile satmayız. Müşterilerimiz genelde aileler. Köfteyi burada tanıyan ve seven çocuklarımız var. Fast food yerine gerçek et tüketen minikler, gençler son derece mutlu. İşletmemizde asla dondurulmuş et mamulü bulundurmayız. Etler karkaslardan çıkarılır, ayrılır ve satışa hazır hale getirilir. Köfte iki günde bir yapılır. Sucuklar kendi imalatımızdır. Günün ilk saati ile son saati arasında yenilen etin tadı, lezzeti, özelliği değişmez. Hayvanlarımız Trakya, Balıkesir, Çanakkale ve Afyon bölgelerinden gelir. Restaurant içinde et kokusu duyamazsınız. Sistemimiz buna göre ayarlanmıştır. Güvenilir, nitelikli, temiz hizmet anlayışına sahibiz. Hassasiyetimiz karşılığını buluyor.

 ---Aile dayanışması söz konusu mu?

Abim 10 yaşından beri kasap. Bahçeşehir’de Nehir Kasap dükkanının sahibi. Bahçeşehir’den Alkent’e kadar çok özel müşterileri var. Fazlı Bozkuş, Necmi Bozkuş, Fındıkzade semtinde 1980 li yıllardan başlayarak uzun seneler kasaplık yapmış, tanınan insanlar. Elbette, aile içinde bilgi alışverişleri oluyor. Ancak, benim stilim ve işletmecilik prensiplerim kendime özgü. Yakın gelecekte Abilerimle birlikte Trakya ya da Çanakkale’de bir çiftlik kurmayı planlıyoruz. Kendi etlerimizi öz kapasitemizden sağlamak istiyoruz. İşler planladığımız gibi giderse ilerleyen dönemde kendi sütümüzü peynir üretimi için kullanabiliriz. Böylelikle hem üretim safhasına girmiş olacağız, hem de iş potansiyelimizi geliştireceğiz.

 ---Hedeflerinizden bahsedelim.

İletişimim kuvvetlidir. Konuklarımla tek tek ilgilenir ve düşüncelerini alırım. Eleştirilere açığım. Titizlikle değerlendirir ve uygulamaya taşırım. Müşteri yiyeceğinden fazla et siparişi vermişse, yanına gider kibarca ikazımı yaparım.

Az az yiyin, bittikçe takviye edelim derim. Birçok insan bu yaklaşımıma şaşırır ve ticari bulmadığını söyler. Halbuki ben, o gün belki 300 gram et eksik satmış olurum, ama uzun soluklu algıda akılda kalırım. Ana düsturumuz açıklık ve samimiyettir. Değerli et dediğimiz pirzola, antrikot, kuzu lokum, bonfile gibi ürünlerimiz çok beğeniliyor. Kalabalık ailelere kilo bazında pişirip servis yapıyoruz. Kaşarlı ve kasap köftelerimiz favoriler arasında. Erzincan tulum peynirli salatamız çok tutuluyor. Pişmiş eti paket olarak servis etmeyi doğru bulmuyorum. Hedefim, dükkan içindeki bir takım mimari dokunuşları tamamladıktan sonra, Girlevik markasını hak ettiği yere getirmek. Yedi, en fazla on sene sonra İngiltere’nin iyi bir yerinde Girlevik şubesini açmayı arzu ediyorum.

İthal ete güvenmiyorum. Sadece fiyat bazında rekabet yaratmak adına kontrolü tam sağlanmamış etlerin ülkemize girişine sıcak bakmıyorum. Dostlarımızın, komşularımızın, arkadaşlarımızın sağlıklı, yerli ve taze et ürünlerine erişme hakkını sonuna kadar destekliyorum. Söyleşiniz için teşekkür ediyor, herkese saygılar gönderiyorum.

GİRVELİK ET Sipariş Hattı: 0212 801 44 24

 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
İbrahim Dinç
Bizlik Haller
Erol Turan
Fenerbahçe Kongresi
Esat Korkmaz
Anneler
Ebru Öztürk
Türk Dil Bayramı
Şirvan Yücel
Merak Dedikleri
Hakan Zat
Başakşehir
POPÜLER HABERLER
KÖFTECİ YUSUF T...
YENİ NESİL MEYH...
ODUN ATEŞİNDE D...
IRISH KLASİĞİ
HASIRLI KONYA M...
MANGALDA LEZZET...
​Kilo almak ist...
ANATOLIA TATLI ...
​YENİLEBİLİR MU...
Tümü
SON HABERLER
YENİ NESİL MEYH...
ODUN ATEŞİNDE D...
MANGALDA LEZZET...
"KİVA BOMONTİ" ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER | KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2024
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional