.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
Uğur Dündar, Büyükçekmece Belediyesi,

UĞUR DÜNDAR 50.YIL ŞEREFİNE

Ünlü gazeteci Uğur Dündar, Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 3.Büyükçekmece Kitap Günleri’nin konuğu oldu. İlçe sakinleri ve kitapseverlerin sevgi seliyle karşılanan Dündar, ülkenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında önemli tespitlerde bulundu.
PRANGALARDAN KURTULMALIYIZ
Türkiye’nin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten duayen haberci kişisel düşüncelerini şöyle açıkladı; ‘Değerli bir insan malzememiz var. Türkiye’nin önü açık. Siyasal kararların ön plana çıktığı, hukukun adaleti sağlamakta zorlandığı bir dönemde, sağduyuya alan açalım. Bu da ancak prangalardan kurtulmamızla mümkün olabilir.’
 
YARIM ASIRLIK EMEK
Gazetecilik mesleğinde 50. şeref yılını geride bırakan Uğur Dündar, yaşam kesitlerini içeren bir belgesel gösterimle anılarını tazeledi.
Tarihçi yazar Sacide Bolcan moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide, meslek yaşamında karşılaşılan güçlükler anlatıldı, gerçeklerin saklanmasını isteyenler ile girilen mücadelelerden örnekler verildi.
 
YURTSEVER OLMAK ONURDUR
Keyifli geçen söyleşide şu başlıklar öne çıktı;
“Bizim ideolojik anlamda aşırı bir saplantımız yok. Hiçbir zaman aykırı fikirlerin peşinden koşmadık. Yurtsever insanlarız. Büyük önder Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin felsefesine sıkı sıkıya bağlıyız. Cumhuriyet sevdalısıyız. Bunlarda herhalde bir kabahat, özür sayılamaz.  Bir insanın yurtsever olması övünç kaynağı bir husustur. Kendimle gurur duyuyorum. Şahsıma verilen cezayı da madalya olarak kabul ediyorum.’’
 
KARAMSARLIĞA YER YOK
Asla karamsarlığa kapılmadım. 
İnanın, her meslekte yurdunu seven, cumhuriyetin kuruluş felsefesine yürekten inanmış ve onu yaşatmak azminde olan saygıdeğer insanlar var. Hakarete uğramayan, iftiraya maruz kalmayan tehdit almayan, baskılarla karşılaşmayan bir gazeteci zaten gazeteci değildir. Herkesi memnun edersek o zaman işimizi tam yapmıyoruz demektir. Birileri bize kızacak, öfkelenecek, üzerimize gelecek, cezalandırmak isteyecek. Onlar bile bu dürüst insanlara içten içe saygı duymaktan kendilerini alamayacaklar.
 
HASAN AKGÜN:‘DEMOKRASİ MUTLAKA GELECEK’
Söyleşi sonunda bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Uğur Dündar’ı ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Akgün şunları söyledi; ‘Sizin gibi cesur, vatanını ve milletini seven, yurt sevgisiyle mesleğini yoğurup onu benliğine taşıyabilen kişilere minnet borçluyuz. Bu konuda önder oldunuz. İnşallah daha çok uzun zaman bu milletin gerçekleri öğrenmesine liderlik edeceksiniz. Ne kadar kelepçe vururlarsa vursunlar, ne kadar engellerlerse engellesinler, halkın umudunu büyütecek cesur yürekler çıkacaktır. Ülkenin önünü hep birlikte açacağız. Daha güzel yarınlara, daha güzel demokrasiye, daha güzel insan haklarına ve özgürlüklere hep birlikte emin adımlarla koşacağız.”
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
TÜRKİYE DE KALA...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
ESENYURT YOLLAR...
TÜRKİYE’NİN İNT...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional