.
 

Gündem
  Yorum Yap     Arkadaşına Gönder     Yazdır
     
YENİ PAZARTÜRK STRATEJİK NOKTA da

YENİ PAZARTÜRK STRATEJİK NOKTA da

Başakşehir Belediyesi PAZARTÜRKün taşınması ile ilgili açıklama yaptı
Bahçeşehir’in son günlerde en sık tartışılan gündem konusu kuşkusuz Pazartürk’ ün taşınması.. Eylemler yapıldı, Bahçeşehir halkı tedirginliğini dile getirdi. Kafalarda beliren soru işaretleriyse şöyle: Pazartürk’ün yerine nasıl bir yapı inşaa edilecek ? Yeni Pazartürk nasıl olacak ? Buraya ulaşım kolay ne şekilde olacak ?
 
Biz de bu soruların cevabını bizzat yetkili ağızdan öğrendik ve sizler için yazıyoruz.
 
Başakşehir Belediyesi üst düzey yöneticileri, yaptıkları açıklamada, Bahçeşehir halkının Pazartürk’ün yerine inşaa edilecek yapının sanıldığının aksine betonlaşmaya yol açacak nitelikte bir yapı olmayacağını fakat projeyle ilgili bir netlik olmamasının yanında, Pazartürk arazisinden elde edilecek gelirin Boğazköy ve Bahçeşehir adına tasarlanan projeler için harcanacağının altı çizdi. Yapılan açıklamaysa şöyleydi :
 
AĞAÇ KATLİAMI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

‘Bizim kapımız herkese açık. Vatandaşın derdini dinler, sorunlarına çözüm ararız. Kalitemizi, yaptığımız hizmetle ölçün. Pazartük’e gelince, bu alanda ağaç katliamı söz konusu değildir. Buraya yeni bir proje yapılsa bile ağaçların yoğun olduğu bölge,  park alanıdır, korunacaktır.
 
YENİ PAZAR STRATEJİK NOKTADA
 
Mevcut pazarın taşınması halinde, anacadde üzerinde oluşan yoğun trafik sorunu çözülmüş olacak. Yeni pazar yeri Bahçeşehir’in tam ortasında bulunduğu için stratejik bir yer teşkil etmekte olup, bütün halkın rahatça ulaşabileceği bir alana taşınıyor.Yeni yapılan Boğazköy Köprüsü ile ulaşım daha kolay hale geldi.
 
LÜKS HİZMETLER SUNULACAK
 
Yeni pazarın daha modern, ısıtma sisteminin kurulacağı, geniş bir otopark katı ve alanı ile hizmet vereceğini dile getiren Başakşehir Belediyesi Yönetimi : ‘Pazarı daha çok kadınlar kullanıyor, biz de onlara pozitif ayrımcılık olsun diye otopark alanını geniş tuttuk. Alan kapalı olacağı için de kamera sistemiyle izlenebilecek.
 
BELEDİYENİN GELİRE İHTİYACI VAR
 
300 dönüm olan Gölet alanını 1500 dönüme çıkarmayı hedeflediğini söyleyen Başakşehir Belediyesi Yönetimi: ‘Belediye’nin gelire ihtiyacı var. Boğazköy’e göletin devamı niteliğinde sosyal alan yapılacak. 2 ay önce Mesa’dan 116 dönüm arsa satın aldık. Daha önce de Süzerler’den 86 dönüm satın almıştık. Amacımız buraları yeşil alan yapıp, halka kazandırmak. Pazartürk’ün alanı 37 dönüm. Satın aldığımız, yeşile kazandıracağımız alan ise toplam 200 dönüm. Aslında yeşile ve regirasyon alanına kaynak aktarıyoruz. Buralara sosyal alanlar, park alanları,  arenalar yapacağız.’ diye açıklama yaptı.
 
 
 
 
 
Yorumlar
Yorum Yap


Bu habere henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap'a tıklayarak ilk yorumu sen yapabilirsin.

 
 
 
KÖŞE YAZARLARI
Ali Özdeğirmenci
Uzaktan Eğitim
Şirvan Yücel
Gerçek Mutluluk Nedir?
Hakan Zat
Başakşehir Virüs Haritası
Doçent Dr. Haluk Saçaklı
Neden Zor Kilo Verilir?
POPÜLER HABERLER
BOĞAZKÖY CAMİİ ...
TÜRKİYE DE KALA...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
ESENYURT YOLLAR...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
TÜRKİYE’NİN İNT...
​BAŞAKŞEHİR ÇOC...
VİRÜS HEKİMLERE...
BEYLİKDÜZÜ OFF ...
Tümü
SON HABERLER
İŞÇİ CİNAYETLER...
ŞAHİNTEPE DEVE ...
AVCILAR DÖNÜŞÜM...
İBB BEYLİKDÜZÜ ...
Tümü
Haber bilgisinin gönderileceği e-posta adresini giriniz.
 
  Gönder  
 
  İptal  
 
 
rss facebook  Twitter

Gündem | E - Gazete | Köşe Yazarları | Vip Röportaj | Referanslar | Bize Ulaşın
ANASAYFA | FOTO GALERİ | VİDEOLAR | ANKETLER KÜNYE | SİTENE EKLE | İLETİŞİM


Pikare 2020
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin
   
Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional